Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Tanju Özcan’a yanıt

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, yabancı öğrencilerin kayıtlarında rüşvet alındığı iddiaları nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki gösterdi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Abant İzzet Baysal Üniversite’ne özellikle Afrika ülkelerinden öğrencilerin getirildiğini öne sürerek, “Karabük Üniversitesi sayesinde, oradaki eski rektörün sayesinde ve sonrasında onun akıl hocası ve şu anda Bolu’da görev yapan İbrahim Kürtül sayesinde bütün dünyaya rezil olduk. Bu şekilde gelmiş olan öğrencilerin, otobüs biletlerine astronomik bir zam yapacağız” demişti. 
 
TIKLAYIN – Tanju Özcan, Bolu’daki Afrikalı üniversitelileri hedef aldı: Bunlar öğrenci mi belli değil, İbrahim Kürtül sayesinde dünyaya rezil olduk
 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın iddialarına yazılı açıklama ile yanıt verdi. 

Üniversitede onlarca ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü aktarılan açıklamada, “Tarih boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Bolu şehri; hoşgörü, empati ve kültürel çeşitliliği yerine maalesef mesnetsiz iftiralarla gündem haline getirilmeye çalışılmaktadır. Üniversitemiz uluslararası öğrenci kabulünde, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan Uluslararası Öğrenci Kabul Yönergesini uygulamakta, yönerge dışında herhangi bir öğrenci kabulü yapmamaktadır” denildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir